Derisan Shoes | Comfort Shoes | Üretim

ÜRETİM

ÜRETİM


Ayakkabının en kolay kısmı giyinmesidir. Derisan Shoes 'da ayakkabı üretmek sanat gerektiren ve göründüğü kadar basit olmayan, emek isteyen ve sabır gerektiren bir iştir. Derisan ailesi olarak kuruluşumuzdan bugüne kadar sizlerin ayakkabı ihtiyacını gidermek için ar-ge çalışmalarına önem veriyoruz.

Yeni tesislerimizde siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için gereken ar-ge ne ise onu gerçekleştiriyor ve sizlere konforlu bir ürün çıkarmak için uğraş veriyoruz.

TASARIM
Ayakkabı modelistliği için en önemli olan şey model belirlemektir. Bu model belirleme özelliklere göre yani hitap edeceğiniz kesime göre değişmektedir.

KESİM
Hayvan derisi, kumaş ya da yapay deriden ayakkabının sayası ve astarı uygun bir biçimde kesilir.

SAYA
Değişik biçimdeki parçaların birbirine dikişi ile ortaya çıkan ayakkabının taban haricinde kalan üst parçasıdır. Fason olarak üretilebilir.

DİKİM
Sayayı oluşturmakta olan parçalar ile astar birbirine dikilir.

MODEL
Bağcık delikleri ise bu aşamada açılmaktadır. Ayakkabının iç yüzeyine numara v model kabartmaları da yapılır.

MONTAJ
İç ve dış taban parçaları ile de topuklar hazırlanmaktadır.

TABANLAMA
Parçaların eklenmesi ile oluşan saya kalıbının üzerine gerilir daha sonra ise iç tabana dikilir ya da çivilerle tutturularak kalıp haline getirilir.

KALIP
Saya ve iç taban kalıcı biçimini alıncaya kadar kalıpta tutulmalıdır.

FİNİSAJ
Üretim süreci boyunca hasar gören veya fazlalık olarak görülen ipliklerin yakılması temizlenmesi için gerekli olan aşamadır.